برابر اروپا خارجی کشورهای عربی اتحادیه اروپا

برابر: اروپا خارجی کشورهای عربی اتحادیه اروپا اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل دولت اوباما ۲۰۰ هزار دلار به القاعده پول داده بود

یک اندیشکده محافظه‌کار در گزارشی فاش کرد، دولت اوباما ۲۰۰ هزار دلار به گروهی وابسته به القاعده پول داده بود. 

دولت اوباما ۲۰۰ هزار دلار به القاعده پول داده بود

دولت اوباما ۲۰۰ هزار دلار به القاعده پول داده بود

عبارات مهم : آژانس

یک اندیشکده محافظه کار در گزارشی فاش کرد، دولت اوباما ۲۰۰ هزار دلار به گروهی وابسته به القاعده پول داده بود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، گرچه در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما گروه شبه نظامی القاعده نشانه گرفته شده است و اسامه بن لادن به هلاکت رسید ولی این دولت در سال ۲۰۱۴ اعتباری را در نظر گرفت و پولی برای” آژانس امداد اسلامی” (ISRA) مستقر در سودان واریز کرد آژانس وابسته به گروه تروریستی القاعده.

نه تنها دولت اوباما این اعتبار را تامین کرد بلکه می دانست که آژانس امداد اسلامی یک دهه پیشتر در اکتبر ۲۰۰۴ به علت ارتباط با اسامه بن لادن به عنوان یک نهاد تحت حمایت مالی تروریست ها آشنا شده است است.

دولت اوباما ۲۰۰ هزار دلار به القاعده پول داده بود

این تخصیص اعتبار از سوی “مجمع خاورمیانه” در نشریه “نشنال ریویو” فاش شد. انتقال مالی مارس ۲۰۱۴ بخشی از یک مبلغ ۷۲۳ هزار و ۴۰۵ دلاری بود که آژانس توسعه بین الملل آمریکا (USAID) جهت خیریه ای اوانجلیکی تحت عنوان ورلد ویژن (چشم انداز جهانی) در نظر گرفت و ۲۰۰ هزار دلار از این اعتبار به آژانس امداد اسلامی در خارطوم، پایتخت سودان رسید.

طبق این گزارش، اعتبار مذکور جهت کمک به تامین “امداد بشردوستانه مشمول بر تامین اضطراری غذا، آب، بهداشت و خدمات بهداشتی جهت آوارگانی که تحت تاثیر درگیری جاری در سودان” قرار داشتند تخصیص داده شده است یافت. بعد از آنکه آژانس توسعه بین الملل آمریکا در نوامبر ۲۰۱۴ به خیریه ورلد ویژن اطلاع داد تا تمام فعالیت ها با آژانس امداد اسلامی را به حالت تعلیق درآورد و این دو شرکت منتظر تایید دفتر کنترل دارایی های خارجی (USFAC) ماندند تا مشخص شود که آیا نام این آژانس در لیست تروریستی واقع شده است است یا خیر.

یک اندیشکده محافظه‌کار در گزارشی فاش کرد، دولت اوباما ۲۰۰ هزار دلار به گروهی وابسته به القاعده پول داده بود. 

در شرایطی که ورلد ویژن منتظر پاسخ بود، مدیر ارشد آن اعلام کرد چنانچه دولت آمریکا ظرف مدت یک هفته پاسخ ندهد همکاری با آژانس امداد اسلامی را ادامه می دهد. نهایتا دفتر کنترل دارایی های خارجی پاسخ داده و اعلام کرد این آژانس جنجالی نهادی است که در فوریه ۲۰۱۵ تحریم شده است هست. ولی اندکی بعد، خیریه ورلد ویژن در نامه ای به دولت اوباما خواست تا “وجوهات مرتبط با کارهای انجام شده” را به آژانس امداد اسلامی پرداخت کند.

تا مه ۲۰۱۵ دفتر کنترل دارایی های خارجی مجوز “یک بار انتقال حدود ۱۲۵ هزار دلار به آژانس امداد اسلامی” را تایید کرد. یک مقام ورلد ویژن، این حرکت را “کمک بزرگی” توصیف کرد لیکن “آژانس امداد اسلامی بی قرار شده است و به اقدام حقوقی ترساندن کرده بود و این امر می توانست به وجهه و جایگاه ما در سودان لطمه بزند.”

براساس گزارش نشریه نشنال ریویو، خیریه مذکور و مدیر آژانس توسعه آمریکا در سودان جهت پرداخت این پول تحت فشار قرار گرفتند آیا که این امر می توانست برنامه ها در این کشور شمال آفریقا را به خطر بیندازد. این نشریه گزارش داد: مقام های دولت اوباما با اطلاع قبلی، انتقال دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی به گروهی وابسته به القاعده را تایید کردند که نه تنها فعالیت آن بسیار واضح است بلکه به عنوان یک شبکه بین المللی بزرگ آشنا می شود که نام آن غالبا در صدر اخبار قرار دارد. از همه مهمتر اینکه، مقام های دولت اوباما حتی بعد از آنکه علنا متوجه شدند که این یک شرکت تروریستی هست، مجوز انتقال دست کم ۱۱۵ هزار دلار را صادر کردند.

دولت اوباما ۲۰۰ هزار دلار به القاعده پول داده بود

به دنبال این کشف شگفت آور، آژانس توسعه بین الملل آمریکا اعلام کرد سیاست هایش را از آن وقت مورد بازبینی قرار داده و دیگر اینکه، انتقال مذکور در دوره ریاست جمهوری اوباما انجام شده است است.

واژه های کلیدی: آژانس | خیریه | سودان | اسلامی | اعتبار | انتقال | آمریکا | اوباما | القاعده | آمریکایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs